Gratuit Angajam Agent Vanzari Produse Software Topalu

Agenti Vanzare / Consultanti Published date: Martie 16, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Constanta
  • Oraş: Topalu

Angajam Agent Vanzari Produse Software

⭕ Candidatul ideal

- Agentul de vanzari isi desfasoara activitatea in biroul nostru din Brasov, dotat cu laptop si echipamente periferice, avand acces la fax, xerox, internet.
- Se deplaseaza in localitate, la diversi clienti pentru rezolvarea problemelor in interes de serviciu.
- Absolvent de facultate sau liceu teoretic
- Cunoştinţe de specialitate necesare :

- abilitati de comunicare si negociere foarte bune, pozitiv, persuasiv, implicat, responsabil, motivat, organizat

- abilitati de operare PC

Descrierea jobului

- Observă, studiază şi cercetează piaţa produselor si serviciilor ce fac obiectul ofertei comerciale ale unitatii. Elaboreaza un raport saptamanal despre miscarile concurentei si oportunitatile noi ivite in piata.
- Se implica activ in procesul de cresterea bazei de date cu clienti potentali cu un minim de 10 contacte noi pe luna din domeniile tinta ale produsului software.
- Menţine relatiile comerciale cu clienţii companiei. Menţine relatiile cu clientii si din punct de vedere a transmiterii/verificarii noilor concepte anuntate in newslettere, masurarii gradului de satisfactie pentru produsul software, identificarea ideilor noi si solicitarilor de imbunatatire produse.
- Dialog comercial cu clientii din portofoliu (min. 2 discutii pe luna).
- Urmarirea facturarii si acceptarii/incasarii facturilor emise de divizia de soft pentru clienti astfel incat incasarea facturilor sa se realizeze in timp util.
- Reinnoirea contractelor cu clientii existenti
- Reprezintă firma pe piaţă şi se preocupă de transmiterea de informaţii despre firma şi îmbunătăţirea imaginii firmei.
- Inregistreaza in sistemul CRM toate contactele in urma prestarii activitatii de vanzari: Nume Firma, Date persoana de contact, detalii despre contact (telefoane, intalniri cu clientii) etc. intretinand astfel baza de date comerciala.

Număr de telefon ✆ 0753277226

Topalu, Constanta