Gratuit Consilier Imobiliar - Happy Imobiliare Valcau de Jos

Agenti Vanzare / Consultanti Published date: Aprilie 13, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Salaj
  • Oraş: Valcau de Jos

Consilier Imobiliar - Happy Imobiliare

⭕ Candidatul ideal

Suntem pasionati de ceea ce facem si dornici de a progresa in fiecare zi.
Cautam persoane entuziaste, pasionate de domeniul imobiliar, cu dorinta de dezvoltare continua.
Descrierea jobului

Sarcini principale:

- Administrarea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi;
- Evaluarea corecta a cererilor clienţilor şi întocmirea de oferte
- Vizionarea permanentă a proprietăţilor în vederea obtinerii informaţiilor complete şi promovarea imobilelor pe site-urile de specialitate;
- Prospectarea pietei imobiliare si identificarea de proprietati, la cerere;
- Planificarea activitătii de vânzare şi a celorlalte activităţi implicite;
- Vanzarea/ inchirierea de imobile in Tg-Mureș;
- Negocierea Contractelor de Prestari Servicii cu clientii companiei;
- Discută cu proprietarii pentru a identifica caracteristicile proprietatii si conditiile de vanzare/inchiriere;
- Follow-up in permanenta cu privire la clientii companiei;
- Pregăteşte documentele necesare tranzacţiei, se implica activ şi urmăreşte finalizarea acesteia (cereri, contracte);
- Participarea la intalniri, evenimente de profil, etc.;
- Pregatirea si prezentarea de oferte, analize de piata, contracte etc.;
- Informarea constanta a clientilor si identificarea necesitatilor acestora;
- Acordă consultanţă clienţilor privind condiţiile pieţei, preţuri, aspecte legate de actul de vânzare-cumpărare;

Cerinte profesionale:

- Experienta de minim 1 an in unul sau mai multe din domeniile: vanzari; servicii clienti; public relation; antreprenoriala;
- Deprinderi de învăţare;
- Deprinderi de rezolvare a problemelor;
- Deprinderi sociale;
- Spirit intreprinzator.
- Abilitati de comunicare.

Cerinte aptitudinale:

- Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare;
- Nivel avansat in utilizarea aplicatiilor tip MS Office;
- Cunoasterea la nivel scris/conversational a cel putin unei limbi straine (engleza);
- Abilitati de prioritizare a sarcinilor, de comunicare, de negociere si persuasiune;
- Persoana dinamica, sociabila, adaptabila, cu initiativa, loiala, serioasa, rezistenta la stres si capabila sa gestioneze situatiile neprevazute;
- Persoana implicata, hot, axata pe rezultat, fiind capabila de eforturi de lunga durata si regularitate;
- Permis de conducere categoria B (minim 1 an de la momentul obtinerii permisului).

Oferta:

Contract Individual de Munca;
Salariu fix + bonusuri, Comisioane din vanzari;
Mașină, Telefon

0771291454

Valcau de Jos, Salaj