Gratuit Consultant Financiar -asigurari De Viata Saveni

Agenti Vanzare / Consultanti Published date: Februarie 12, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Ialomita
  • Oraş: Saveni

Consultant Financiar -asigurari De Viata

⭕ In cadrul proiectului de dezvoltare regionala, identificam acei candidati care corespund cel mai bine profilului companiei si valorilor noastre.Lider global in asigurari de viata si beneficii pentru angajati, cu peste 145 de ani de experienta, lider inovator si recunoscut pentru planurile de protectie si pensie, precum si pentru solutiile de economisire oferite in lumea intreaga.

Responsabilitati
• Prospectarea permanenta a pietei si promovarea serviciilor financiare;
• Contactarea potentialilor clienti;
• Identificarea nevoilor de protectie financiara ale clientilor ;
• Construirea de oferte pentru clienti si finalizarea vanzarilor;
• Oferirea de servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului.
Cerinte
• Studii medii, studiile superioare constituie avantaj;
• Sa ai cunostinte operare calculator;
• Sa fii intreprinzator;
• Sa fii persuasiv si perseverent;
• Sa ai spirit de initiativa si capacitate de a relationa cu diverse tipologii de oameni ;
• Sa ai bune abilitati de comunicare, negociere si orientare catre rezultate;
• Experienta in vanzari constituie un avantaj.
Beneficii Oferite
Comision fix sau in functie de performanta.
Posibilitatea de a accesa trepte de cariera in functie de performantele inregistrate si de interesul manifestat pentru activitatea pe care o desfasori;
Oportunitatea de specializare si perfectionare prin participarea la programe de pregatire profesionala (gratuit) din ce in ce mai complexe, in functie de performantele obtinute;
Facilitarea accesului la cursurile teoretice pentru calificare profesionala in domeniu (platforma e-learning).
Disponibil 3 posturi.
Vor fi contactati doar cei selectati.

0702110888

Saveni, Ialomita