Gratuit Reprezentant De Vanzari Catre Persoane Juridice Saveni

Agenti Vanzare / Consultanti Published date: Martie 9, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Ialomita
  • Oraş: Saveni

Reprezentant De Vanzari Catre Persoane Juridice

⭕ Candidatul ideal

- Experienţă în domeniul vânzărilor B2B constituie un avantaj dar nu este obligatorie;
- Abilităţi de comunicare, prezentare şi negociere;
- Foarte bune cunoştinţe operare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
- Experienta în găsirea unor soluţii privind vânzările şi consultanţa;
- Capacitatea de a se incadra in deadline-uri si de a-si atinge targetul;

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului:
- Promovarea unei imagini pozitive a companiei in relatia cu clientii corporate (companii cu peste 50 de salariati)
- Dezvoltarea portofoliului de clienti, atat prin cresterea numarului de clienti noi, cat si prin retentia celor existenti
- Identificarea de clienti potentiali - persoane juridice in vederea incheierii si derularii contractelor de furnizare a serviciilor oferite de companie
- Negocierea si incheierea contractelor
- Monitorizarea derularii contractelor
- Gestionarea portofoliului de contracte
- Atingerea targetului lunar de vanzari si a obiectivelor individuale stabilite de manager
- Intocmirea de raportari periodice privind activitatea desfasurata.

Beneficii:
- Salariu fix + comision din vanzari motivant;
- Telefon de serviciu;
- Mediu de lucru placut;
- Posibilitati reale de avansare si dezvoltare in functii de management

0776255322

Saveni, Ialomita