Gratuit Angajam Inspector SSM Crisan

Alte Locuri De Munca Published date: Decembrie 4, 2023
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Tulcea
  • Oraş: Crisan

Angajam Inspector SSM

⭕ Candidatul ideal
•Studii medii/superioare
•Curs Inspector ssm – curs 80 ore (obligatoriu)
•Curs cadru thnic PSI – (constitue avantaj)
•Limba engleza - scris si citit (constitue avanataj)
•Asumarea responsabilitatilor;
•Persoana organizata, cu bune abilitati de comunicare;
•Capacitate de analiza si sinteza;
•Buna capacitate de luare a deciziilor;
•Planificare si organizare a operatiilor si activitatilor;
•Pregatire de materiale si rapoarte;
•Cunoştinţe IT: Deprinderi utilizare MS Office: Word, Excel, Power Point, MS Outlook

Descrierea jobului
•Deplasarea la sediul partenerilor nostri pentru asigurarea instruirii si informarii personalului in probleme de Securitatea Muncii, Prevenirea si Stingerea Incendiilor;
•Sprijinirea clientilor la sediile acestora, in gestionarea cat mai eficienta a responsabilitatilor specifice domeniilor securitatii si sanatatii in munca, respectiv situatii de urgenta.
•Controlul si urmarirea modului in care sunt aplicate reglementarile legislative in vigoare privind Securitatea Muncii si Situatii de urgenta de catre partenerii nostri;
•Acordarea de consultanta cu privire la reglementarile legislative in vigoare si normele cu privire la Securitatea Muncii, Prevenirea si Stingerea Incendiilor;
•Identifica pericolele si evalueaza riscurile pentru fiecare componenta a sistemului de munca, respectiv executant, sarcina de munca, mijloace de munca/echipamente de munca si mediul de munca pe locuri de munca/posturi de lucru
•Intocmeste rapoartele necesare;
•Evalueaza riscurile privind securitatea si sanatatea angajatilor si elaborarea unui plan si a instructiunilor de prevenire si protectie, in functie de particularitatile activitatii desfasurate
•Elaborarea de instructiuni proprii de aplicare a normelor de SSM in functie de particularitatile proceselor de munca, de numarul de angajati, de riscurile de accidente si imbolnaviri profesionale
•Verificarea modului in care se aplica reglementarile legislative in vigoare si normele referitoare la prevenirea riscurilor de incendii, protectia sanatatii angajatilor si protectia mediului inconjurator

SC. SSM PSI PREVENT SRL. dorește să angajeze Inspectori SSM pentru sediul din Cluj-Napoca, cat si pentru sediul din Turda .

0766837849

Crisan, Tulcea