Gratuit Dispecer/Expeditor Pentru Casa De Expeditii Aricestii Rahtivani

Alte Locuri De Munca Published date: Martie 28, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Prahova
  • Oraş: Aricestii Rahtivani

Dispecer/Expeditor Pentru Casa De Expeditii

⭕ Candidatul ideal

Studii superioare finalizate;
Experienta de minim 2 ani in piata transporturilor rutiere interne si internationale;
Cunostinte avansate de limba engleza (o alta limba straina in plus poate fi un avantaj);
Abilitati de comunicare verbala si scrisa in relatia cu clientii si furnizorii (negociere si analiza);
Aptitudini organizatorice, atat cand lucreaza pe cont propriu cat si in echipa;
Seriozitate si dinamism in luarea si asumarea deciziilor;
Cunostinte de operare PC, Internet, E-mail;
Atentie deosebita la detalii.

Descrierea jobului

Planifica si organizeaza intermedierea transporturilor rutiere;
Inregistreaza comenzile si urmareste transporturile pana la finalizare;
Proceseaza documentele si tine legatura cu departamentul financiar;
Prospecteaza piata transporturilor in vederea obtinerii celor mai bune oportunitati;
Elaboreaza oferte pentru clienti;
Negociaza preturile;
Stabileste si mentine relatii comerciale optime cu clientii si cu partenerii de transport;
Rezolva problemele transportului daca este cazul;
Pastreaza confidentialitatea datelor.

Sunt disponibile 2 joburi.

0793226142

Aricestii Rahtivani, Prahova