Gratuit Fochist Cicanesti

Alte Locuri De Munca Published date: Aprilie 19, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Arges
  • Oraş: Cicanesti

Fochist

⭕ SC CERSANIT ROMANIA SA
cauta in prezent candidati interesati de urmatoarea pozitie:

FOCHIST

Responsabilitati :
•Menţinerea functionarii cazanelor la parametrii tehnici si tehnologici de funcţionare,exploatarea in siguranta a cazanelor si a tuturor instalatiilor din cadrul centralei termice.
•Cunoastrerea instalaţia de cazane şi deservirea ei corectă, urmărind continuu funcţionarea normală a acesteia;
•Cunoastrerea si aplicarea instrucţiunile de exploatare;
•Supravegherea directa şi permanenta a bunei funcţionari a cazanului şi a instalaţiilor anexe şi înregistrarea parametrilor cazanului la intervalele stabilite prin instrucţiunile interne şi prezenta prescripţie tehnică;
•Comunicarea şefilor săi a defectelor constatate şi semnarea în registrul-jurnal de supraveghere;
•Oprirea din funcţiune a cazanul în caz de avarie;
•Predarea şi luarea in primire a serviciului numai după verificarea bunei funcţionări a cazanului;
Cerinte :
•Absolvent scoala profesionala / fochist (instalator);
•Autorizare fochist categoria “A” clasa I – cazane de abur si apa fierbinte;
•Cunostinte privind functionarea cazanelor cu tevi de fum ignitubulare si medie presiune;
•Cunostinte privind functionarea centralelor termice murale cu puteri termice de max. 150KW.
•Comunicarea interpersonală;
•Perfecţionarea pregătirii profesionale, lucrul în echipă;
•Aplicarea normelor PM, PSI şi a prescripţiilor tehnice ISCIR;
•Completarea documentelor;
Oferta :
•Oportunitate pentru dezvoltarea profesională și actualizarea continuă a cunostintelor.
•Lucru într-o companie multinationala în continua dezvoltare.
•Sistem de salarizare atractiv: parte fixa si bonificatii functie de indicatori de performanta, tichete de masa, decont transport.

Va rugam trimiteti cv-ul direct aici, sau il puteti depune la sediul societatii din Roman, Aleea Plopilor nr.10,
tel. 0372 334 817.

Va informam ca vom contacta doar candidatii selectati.

Număr de telefon ✆ 0379338588

Cicanesti, Arges