Gratuit Referent Achizitii Valea Danului

Alte Locuri De Munca Published date: Martie 6, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Arges
  • Oraş: Valea Danului

Referent Achizitii

⭕ Candidatul ideal
- absolvent al invatamantului superior domeniul economic/ tehnic;
- capacitate foarte buna de comunicare si relationare atat cu furnizorii si clientii cat si cu colegii
- cunostinte de limba engleza – nivel mediu
- cunostinte operare calculator, baze de date, email (Excel, Word, Outlook);
- disponibilitate program prelungit de lucru;
- experienta anterioara pe o pozitie similara – constituie un avantaj;
- abilitatile de negociere - constituie un avantaj;
- organizare personala, capacitate de a selecta prioritatile, de a lucra sub presiune cu sarcini multiple si termene limita strânse;
- abilitati de a interpreta date tehnice, rapoarte financiare, documente legale;
Descrierea jobului
- pregatirea si lansarea cererilor de oferte, purtarea corespondentei cu furnizorii de produse repartizati;
- identifica materialele si echipamentele principale care intra in componenta ofertei, caracteristicile tehnice/cantitati, gestioneaza mostre care sunt necesare la participarea la licitatii publice.etc;
- analiza ofertelor din punct de vedere commercial;
- analizeaza, selecteaza si negociaza ofertele primite pentru materiale, echipamente si prestari servicii;
- negociaza cu furnizorii preturile achizitiei;
- in cadrul activitatii de achizitii, actioneaza permanent in scopul reducerii costurilor achizitiilor;
- derularea contractelor cadru cu furnizorii principali si comenzile punctuale cu ceilalti furnizori;
- redactarea comenzilor si a altor documente contractuale;
- verifica si asigura respectarea bugetului de achizitii aferent, precum si a cantitatilor limita ( fisa limita);
- asigura organizarea activitatii de aprovizionare cu materii prime necesare, in conditiile asigurarii permanente a unui stoc optim;
- introducerea/actualizarea furnizorilor in baza de date;
- mentinerea contactului cu departamentele firmei, participa la lansarea de cereri de oferta/ livrare produse;
- monitorizarea continua a furnizorilor existenti si evaluarea lor functie de performanta;
- prospectarea pietei in cautarea furnizorilor capabili de performante ridicate in calitate, pret si timp;
- verificarea facturilor primite de la furnizori pentru a fi in conformitate cu comenzile, precum si transmiterea acestora catre contabilitate;
- verifica saptamanal stocul de marfuri,materiale din depozit;
- anunta in timp util departamentul comercial despre atingerea stocurilor tampon de produse;
- transmite comenzile aprobate/modificate de Directorul Comercial;
- urmareste emiterea documentelor de plata de catre furnizor;

Beneficii
- salariu motivant – negociabil in urma interviului final, la care se adauga beneficii financiare in functie de performante;
- mediu de lucru dinamic, posibilitati de dezvoltare personala si profesionala;
Descrierea companiei
SC EURICOM TRADE SRL – VALCEA a fost infiintata in anul 2014, avand ca obiect principal de activitate COMERT CU PRODUSE ALIMENTARE SI NEALIMENTARE .
Societatea este specializata in realizarea contractelor de furnizare de produse alimentare si nealimentare ,cat si de servicii catre institutiie publice si doreste sa asigure produse si servicii ce corespund standardelor de calitate impuse in executarea contractelor.
Pentru atingerea obiectivelor propuse, firma conlucreaza in regim de antreprenoriat sau parteneriat cu firme acreditate din urmatoarele domenii: productie si distributie produse alimentare,comert cu produse de curatenie si rechizite scolare si alte domenii.
Obiectivul principal al firmei il reprezinta satisfacerea celor mai exigente gusturi ale clientilor fara a scadea calitatea si siguranta produsului furnizat, calitate certificata prin implementarea standardelor de calitate ISO 9001.
Clientii nostri sunt partenerii nostri – fiecare lucrare pe care o executam reprezinta un parteneriat cu clientul, o provocare pe care o luam in serios si o ducem la capat in cele mai bune conditii.
Societatea dispune de un parc propriu de autoutilitare ,utilaje si echipamente de inalta performanta cu care poate executa la termen orice contract semnat.
In prezent firma dispune de 24 angajati , bine pregatiti pr

0775313330

Valea Danului, Arges