Gratuit Specialist SSM Valenii de Munte

Bone / Menajere Published date: Aprilie 21, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Prahova
  • Oraş: Valenii de Munte

Specialist SSM

⭕ Markas Service, societate internationala, leader in domeniul serviciilor profesionale de curatenie, cauta Specialist SSM
Responsabilitati:
- Realizarea activitatilor de prevenire si protectie,
- Stabilirea mijloacelor materiale si tehnice necesare securitatii si sanatatii in munca,
- Realizarea semnalizarii de securitate si/sau de sanatate la locurile de munca,
- Instruirea, informarea lucratorilor in domeniul securitatii si sanatatii in munca,
- Participarea la cercetarea evenimentelor care produc incapacitate temporara de munca,
- Verificarea respectarii prevederilor legale in domeniul securitatii si sanatatii in munca,
- Monitorizarea activitatilor de evacuare si interventie in situatii de urgenta;
-Gestionarea parcului auto al societatii;
- Indeplineste sarcini ce tin de implementarea si mentinerea Sistemelor de Management Integrat OHSAS 18001, ISO 14001 si ISO 9001.

Cerinte:

- studii superioare tehnice;
- cunoasterea temeinica a legislatiei in domeniu (se va testa in scris)
- diploma de absolvire a unui curs in domeniul securitatii si sanatatii in munca cu o durata de cel putin 80 de ore sau a unui curs de formare profesionala pentru ocupatia de expert in securitate si sanatate in munca, de cel putin 80 de ore cu studii in protectia mediului;
- permis de conducere, cat B;
- disponibilitate la calatorii pe teritoriul Romaniei, la locatia clientilor contractuali unde firma isi desfasoara activitatea.

Beneficii:

- mediu de lucru la standarde occidentale;
- salar motivant;
- posibilitati de dezvoltare a carierei intr-un mediu foarte dinamic;
- tichete de masa.

Daca sunteti interesat/a asteptam sa ne apelati la numarul de afisat de luni pana vineri intre orele 9:00-17:00 sau sa ne trimiteti un CV.

0703499106

Valenii de Munte, Prahova