Gratuit Ofiter Colectare Debite - Brasov Sauca

Call Center / Suport Clienti Published date: Martie 21, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Satu-Mare
  • Oraş: Sauca

Ofiter Colectare Debite - Brasov

⭕ Candidatul ideal

Ne plac oamenii comunicativi, care se integreaza usor într-o echipa si care spun fara ezitare “DA” provocarilor.

Despre tine stim ca:

- esti student sau ai finalizat deja facultatea;
- iţi place să vorbesti cu oamenii, sa ii asculti si sa ii ajuti in rezolvarea problemelor lor;
- stii sa negociezi si ai facut acest lucru cu usurinta, fie pentru tine, fie pentru cei din jurul tau;
- esti orientat pe gasirea de solutii in orice imprejurare;
- esti o persoana pozitiva, amabila, dar in acelasi timp ferma si convingatoare;
- lucrezi bine in echipa;
- organizarea si inovatia sunt punctele tale forte;
- esti persoana care se implica 100% in ceea ce face.

Descrierea jobului

O zi in EOS pentru un colector astfel:

- Aplici procedurile de colectare specifice companiei interactionand cu debitorii la sau pe e-mail;
- Oferi informatii debitorilor in legatura cu aspectele particulare ale debitelor pe care acestia le au;
- Identifici cele mai bune solutii de plata si negociezi termene de plata cu debitorii intr-o maniera profesionista;
- Efectuezi sarcini administrative generale: actualizezi baza de date cu informatii relevante, monitorizezi platile conform angajamentelor stabilite cu debitorii.

Beneficii:

- Program de lucru flexibil;
- Pauza de masa de o ora inclusa in program;
- Stabilitate prin plata salariului fara intarziere, in zi fixa, pe care o respectam in fiecare luna;
- Bonuri de masa;
- Asigurare medicala;
- Bonus lunar in functie de performanta;
- 1 zi de concediu suplimentar pentru fiecare an vechime in cadrul companiei;
- 1 zi de concediu suplimentar pentru ziua de nastere;
- Programe de training si dezvoltare realizate si sustinute de traineri autorizati;
- Evenimente interne si cu echipa, in afara sediului companiei;
- Concursuri interne organizate in cadrul echipei;
- Oferte preferentiale de la furnizori de ie mobila si institutii bancare.

Te asteptam in echipa EOS!

Descrierea companiei

EOS KSI Romania a fost fondata in anul 2002 sub denumirea KSI Kasolvenzia Romania si face parte din Grupul EOS, unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii financiare personalizate din lume, avand ca activitate principala de business managementul creantelor.

Respectand motto-ul With head and heart in finance (Cu ratiune si emotie in finante), EOS KSI ofera servicii de achizitie de portofolii de creante si colectare creante la nivel national si international, prin intermediul retelei de parteneri din peste 140 de tari, avand un rol important in economie deoarece o gestionare profesionala a creantelor reintroduce lichiditatile in circuitul economic.

EOS KSI are in prezent aproximativ 650 de angajati si este reprezentata la nivel national de 14 birouri regionale si de o retea dedicata de firme de avocatura si executori judecatoresti. Valorile Grupului EOS sunt inscrise in Codul de Conduita, care functioneaza ca un ghid pentru activitatea zilnica a companiei. Prin acest cod este descris modul in care angajatii EOS lucreaza impreuna si in care isi trateaza clientii, partenerii de afaceri si colaboratorii: cu atentie si intelegere, cu hotarare, incredere, deschidere si flexibilitate.

0772769283

Sauca, Satu-Mare