Gratuit Operator Relatii Clienti Poboru

Call Center / Suport Clienti Published date: Martie 21, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Olt
  • Oraş: Poboru

Operator Relatii Clienti

⭕ Adecco, lider national si mondial in domeniul resurselor umane, cauta pentru clientul sau din industria de caramida o fata pentru postul relatii clienti.

Candidatul Ideal:

- Aspect exterior placut
- Orientare catre client;
- Foarte bune abilitati de negociere si relationare;
- Abilitati de comunicare orala si scrisa;
- Rigurozitate si atentie la detalii;
- Abilitati de planificare si organizare a operatiilor si activitatilor;
- Initiativa si abilitati de “Problem solving”;
- Spirit de observatie, selectarea informatiilor si interpretare obiectiva;
- Adaptabilitate si flexibilitate;
- Rezistenta la stres.

Cunostinte:

- Absolvent al unei institutii de invatamant superior (studiile economice constituie avantaj);
- Cunostinte operare PC: Word, Excel, Outlock;
- Cunoasterea unui soft de gestiune contabila/ERP (constituie avantaj);
- Cunostinte de limba engleza nivel mediu/avansat.

Experienta profesionala:

- Experienta intr-un post similar minim 1 - 2 ani;
- Experienta in domeniile: contabilitate primara, relatii cu clientii;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Identificarea nevoilor speciale ale clientului si cauta in mod continuu cai de crestere a satsifactiei clientului;
- Asigurarea unei bune comunicari cu Managerii Zonali legata de stocuri si livrari
- Transmiterea de oferte pentru produsele solicitate de client;
- Cunoasterea conditiilor contractuale pentru fiecare client in parte;
- Transmiterea facturilor proforme pe baza comenzilor primite de la un client;
- Raspunde de modul de dispunere a comenzilor;
- Raspunderea asupra corectitudinii cifrelor si inscrisurilor din comenzi, dispozitii de livrare, facturi, instrumente de plata, analize si rapoarte transmise;
- Inregistrarea facturilor si a avizelor;
- Informarea Sefului de Departament Customer Service asupra limitelor de credit a clientilor si asupra oricaror exceptii aparute;
- Mentinerea permanenta a legaturii cu Seful de Departament Customer Service si consultarea cu acesta asupra tuturor situatiilor in care dreptul de decizie ii este limitat;
- Urmarirea filelor CEC si transmiterea rapoartelor privind situatia centralizata a CEC-urilor emise de clienti;
- Asigura securizarea incasarii prin dispunerea livrarii doar dupa verificarea incasarii si nedepsairea limitei de credit aprobate pentru fiecare client;
- Transmiterea rapoartelor privind expedierile facturilor catre clienti;
- Asigurarea transmiterii in termenii solicitati a rapoartelor necesare pentru luarea unor decizii de catre conducerea firmei;
- Colaborarea cu Departamentului Logistic in privinta modalitatilor de transport.

Beneficii:

- Salariu motivant;
- Tichete de masa;
- Program de lucru in schimbruri;
- Sporuri + Bonusuri trimestriale;
- Cursuri si certificari de specialitate;
- Mediu de lucru performant;
- Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala;
- Oportunitati de a lucra intr-o echipa profesionista si dinamica;
- Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala.

Pentru alte detalii va rugam sunati la numarul de 726 - (Luni-Vineri, 9:00 – 17:30). Puteti sa ne contactati si prin apel gratuit la Linia Verde 0800.800.408, program de lucru Luni-Vineri, orele 8:00 – 20:00.

Prin transmiterea datelor dvs. personale prin corespondenta electronica adresata oricaror adrese de email cu terminatia “adecco.com” sau “adecco.ro”, prin intermediul retelelor de socializare (Facebook, LinkedIn etc) sau prin aplicarea in cadrul unei platforme online de locuri de munca, va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate de companiile din cadrul grupului Adecco. Prelucrarea datelor se va face in scopul angajarii dvs. in companiile din cadrul grupului Adecco sau in cadrul altor entitati, realizarea unor rapoarte statistice asupra fortei de munca, participarea dvs. la diverse cursuri de formare profesionala, furnizarea de diverse servicii, datele putand fi comunicate clientilor si furnizorilor nostri, numai pentru scopurile mai sus mentionate, precum si autoritatilor publice, in baza unor solicitari legale. Grupul Adecco a implementat masuri adecvate c

0375812573

Poboru, Olt