Gratuit Angajam Librar La Librăria Muzicală Ciprian Porumbescu (UNMB) Moldoveni

Educatie / Training Published date: Martie 12, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Ialomita
  • Oraş: Moldoveni

Angajam Librar La Librăria Muzicală Ciprian Porumbescu (UNMB)

⭕ Candidatul ideal

- are cunoştinte specializate de muzică (a urmat un instrument la o şcoală de muzică)
- are cunostinte de operare PC
- comunicativ, sociabil, responsabil, atent
- corect, perseverent
- disponibilitate de perfectionare

Descrierea jobului

Librar la Librăria muzicală Ciprian Porumbescu (în incinta UNMB)
indexare si catalogare, vanzare carti şi partituri
Cunostinte Office la nivel avansat - cerinta obligatorie
Orar 9:00 - 17:30

Studii in domeniul muzical - scoala/ liceu de muzica, conservator (cerinta obligatorie)

Descrierea companiei

Fiind fondată în 1991, Editura Muzicală GRAFOART a reuşit încă de la început să ocupe pe piaţa cărţilor crenelul volumelor de muzică, metode şi partituri. Succesul unor titluri ca Mică metodă de pian de Maria Cernovodeanu (5 tiraje – 10 000 de exemplare), Metodă de chitară de Ferdinando Carulli (5 tiraje – 10 000 de exemplare) a permis susţinerea unor cărţi de interes restrâns precum Gramatica muzicii psaltice bisericeşti sau Factorii reuşitei şcolare (Mihaela Jigău). În acest timp, GRAFOART a profitat şi de succesul de librărie al unor best-sellere semnate de autori precum Michael Zevaco sau Lewis Wallace.
În intenţia sa de a-şi diversifica oferta de carte, au fost traduse şi editate cărţi de interes aparent larg: Patologia vieţii sociale – H. De Balzac, Istoriografia – Ch. O. Carbonell şa., dar au fost şi reeditate volume clasice mai vechi: Preotul din Tours – H. De Balzac.
În prezent, colecţia muzicală se poate lăuda cu nume sonore ale muzicii universale, precum J. S. Bach, Beethoven, Fr. Chopin, Carl Czerny, Muzio Clementi şa.

Număr de telefon ✆ 0350299635

Moldoveni, Ialomita