Gratuit Angajare Educatoare-Gradinita ,,Tic-Pitic"| Traian

Educatie / Training Published date: Martie 18, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Teleorman
  • Oraş: Traian

Angajare Educatoare-Gradinita ,,Tic-Pitic"|

⭕ Candidatul ideal
- Experienta in domeniu;
- Studii de specialitate;
- Punctuala, creativa, ordonata;
- Bune capacitati de relationare cu parintii;
- Limba engleza;
- Persoana dornica de afirmare, perfectionare continua si adaptare la cerintele unei educatii la standarde europene.

Descrierea jobului
Educatoare:
- Planificarea și organizarea activităților instructiv-educative pentru grupul de copii;
- Implicarea activă și supravegherea constantă și atentă a copiilor;
- Dezvoltarea unor relații de calitate cu copiii și părinții;
- Participarea activă la documentarea concretă și precisă a planurilor de lecție;
- Crearea unui ambient plăcut pentru copii;
- Valorificare resurselor educaționale, dar și a mediul fizic, prin inițierea de activități în aer liber, și nu
numai;
- Tratează colegii cu respect și colegialitate, contribuind eficient la atingerea obiectivelor
individuale și de grup;
- Întocmirea documentelor specifice activității respectând deadline-urile stabilite.

Descrierea companiei
Gradinita particulara acreditata zona Aparatorii Patriei,sector 4.
La Gradinita Tic-Pitic, intr-o cladire cu sali de grupa spatioase si luminoase, copiii gasesc mediul ideal in care sa-si inceapa calatoria in universul cunoasterii.
Suntem de parere ca primii ani din viata sunt cei mai importanti in dezvoltarea pasiunii pentru cunoastere, in acest scop, copiii sunt antrenati intr-un mediu plin de informatii, care combina cu succes metodele de invatare prin joc pentru a deprinde cat mai usor notiunile lingvistice si matematice, precum si comportamentul in societate.

0232934343

Traian, Teleorman