Gratuit Angajăm 2 Economiste - Cu și Fără Experiență Punghina

Finante / Contabilitate Published date: Ianuarie 3, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Mehedinti
  • Oraş: Punghina

Angajăm 2 Economiste - Cu și Fără Experiență

⭕ Candidatul ideal

Cerințe:
-absolvent cu studii superioare economice;
-experiență de lucru în programul SAGA
-experiență profesională în domeniul financiar - contabil, cuprinzând toate aspectele activității financiar contabile, indicate în descrierea postului.

Descrierea jobului

Responsabilități:
-evidența contabilă a stocurilor, relațiilor cu terții și a trezoreriei
-contabilizează facturile emise de firmă;
-înregistrează facturile emise de furnizori;
-înregistrează încasările și plățile în lei și valută;
-verifică corectitudinea înregistrărilor în registrul de casă;
-înregistrează intrările și ieșirile de mărfuri;
-verifică integritatea stocurilor;
-verifică zilnic soldul din bănci;
- întocmește situații si raportări financiar – contabile și verifică corelarea acestora
-întocmește zilnic lista facturilor emise și neîncasate;
-întocmește și urmărește zilnic plata facturilor furnizorilor conform scadențarului întocmit;
-întocmește conform calendarului declarații, balanțe, bilanțuri, etc;
-asigură încadrarea corectă a documentelor contabilizate pe venituri și cheltuieli.

Număr de telefon ✆ 0213550005

Punghina, Mehedinti