Gratuit Angajare Economist - Contabil Magazin Echipamente Sportive Bughea de Jos

Finante / Contabilitate Published date: Aprilie 19, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Arges
  • Oraş: Bughea de Jos

Angajare Economist - Contabil Magazin Echipamente Sportive

⭕ Candidatul ideal
Ne dorim ca viitoarea colega/viitorul coleg sa aiba urmatoarele cunostinte/abilitati:
•cel putin studii medii de specialitate
•cunostinte operare PC avansate
•abilitatea de a lucra in echipa
•abilitati bune de comunicare cu colegii, atat din departament cat si din restul companiei
•dorinta de a livra rezultate
•adaptabilitate, flexibilitate
•atentie sporita la detalii
•rezistenta la stres
•capacitati bune de organizare si prioritizare a sarcinilor
•implicare si spirit de initiativa
•experienta in utilizarea programelor informatice specific (Ciel, Saga)
Descrierea jobului
RESPONSABILITATI
•efectuarea inregistrarilor contabile in conformitate cu legislatia in vigoare;
•elaborarea si controlul aplicarii regulilor si procedurilor administrative;
•mentinerea relatiilor cu organele administratiei publice;
•efectuarea de situatii si rapoarte catre managementul companiei;
•inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat a tuturor datelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de intrare de marfa, facturi de cheltuieli, incasari si plati prin orice instrumente de incasare / plata, deconturi de cheltuieli, bonuri de consum etc.;
•colectarea si inregistrarea in contabilitate a chitantelor, dispozitiilor de plata sau incasare, deconturilor si documentelor aferente platilor efectuate de firma, completarea si inchiderea zilnica a registrului de casa;
•tinerea la zi a evidentelor pe furnizori si urmarirea efectuarii platilor la scadenta;
•colaborarea stransa cu celalalte departamente ale societatii;
•respecta prevederile legale in domeniu;
•cunoasterea si contributia la realizarea politicilor si obiectivelor organizatiei;
•asumarea raspunderii pentru corectitudinea inregistrarilor in contabilitatea primara si pentru predarea/preluarea documentelor contabile.
•Receptie marfa
Persoana selectata va exercita si alte atributii cu caracter specific ce decurg din necesitatile si politica companiei sau sunt dispuse de conducerea companiei.

BENEFICII
•mediu de lucru tanar si competitiv, atmosfera prietenoasa, intr-o companie dinamica;
•traininguri specifice pentru fiecare proiect, respectiv traininguri individuale pentru dezvoltarea profesionala/personala;
•teambuilding-uri periodice si activitati periodice realizate impreuna cu echipa;
•pachet salarial motivant in functie de experienta;
•beneficii diverse (achizitionarea de echipamente sportive la preturi speciale, discount-uri la achizitionarea vacantei)
Descrierea companiei
Tempo Consult SRL a fost infiintata in 2004. Firma noastra detine si administreaza unul din principalele magazine online de piese si accesorii moto din Romania (www.moto24.ro) . In Brasov operam de asemenea cel mai mare magazin de profil moto din oras.
www.moto24.ro

0716911493

Bughea de Jos, Arges