Gratuit Contabil Brasov

Finante / Contabilitate Published date: Ianuarie 9, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Brasov
  • Oraş: Brasov

Contabil

⭕ Angajam contabil
Descrierea jobului

-emite facturi, avize in baza comenzilor,
-contabilizeaza si inregistreaza registrul de casa si banca;
-contabilizeaza si inregistreaza deconturile;
-contabilizeaza si inregistreaza facturile furnizorilor;
-colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;
-utilizeaza servicii de internet banking;
-verifica solduri de plata/incasat cu colaboratorii, tine evidenta acestora si programeaza plata acestora;
-duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica;

Candidatul ideal

Candidatul ideal este o persoana responsabila, ordonata, atenta la detalii, cu bune abilitati de lucru in echipa si relationare interumana; Capabil sa respecte dead-line-uri

Cunostinte in domeniul economic-contabilitate financiara si de gestiune, contabilitate primara
Cunostinte operare PC: Ms Office, Internet, program (ENTERSOFT – avantaj, )
Spirit practic.

Cerinte comportamentale:
-mentinerea unei atmosfere colegiale in relatiile de munca;
-volum ridicat de cunostinte teoretice si practice;
-receptivitate la solicitarile profesionale (capacitate de mobilizare personala pentru finalizarea intr-un timp cat mai operativ a sarcinilor ce-i revin);
-abilitati de coordonare, planificare si organizare;
-flexibilitate in gandire;

Număr de telefon ✆ 0766010879

Brasov, Brasov