Gratuit Contabil/Expert Contabil Manoleasa

Finante / Contabilitate Published date: Martie 30, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Botosani
  • Oraş: Manoleasa

Contabil/Expert Contabil

⭕ Companie de contabilitate si audit financiar cu experienta de peste 7 ani in piata din Romania, cautam cu interes o persoana abslventa de studii economice pentru a ne completa echipa.

Candidatul ideal

Studii economice superioare;
Cel putin 3 ani experienta intr-o pozitie similara;
Cunoastinte temeinice de legislatie din domeniu financiar-fiscal si contabil;
Cunostinte de contabilitate financiara si de gestiune;
Cunostinte de operare pe calculator;
Atentie la detaliu si acuratete in inregistrarea operatiunilor;
Promptitudine si eficienta in efectuarea lucrarilor;
Capacitate de organizare;
Capacitatea de a lucra in conditii de stres.
Experienta de lucru in Saga

Descrierea jobului

o Intocmeste registrul de casa/ banca, opereaza incasarile si platile in lei si valuta conform registrului de casa/ banca;
o Opereaza avansurile de trezorerie conform deconturilor;
o Indosariaza si arhiveaza documentele cu care lucreaza;
o Introduce in SAGA facturile de venituri si cheltuieli;
o Inregistreaza operatiunile de incasari si plati cu numerar;
o Intocmeste deconturile estimative pentru deplasarile externe;
o Relationeaza cu Administratiile Financiare;
o Urmareste scadentele la plata pentru furnizori, prestatori de servicii etc.;
o Intocmeste balanta de verificare, verificare si analiza solduri conturi contabile;
o Asigura suport administrativ si operational superiorului in pregatirea raportarilor;
o Posibilitate de promovare pe masura acumularii cunostintelor.

Număr de telefon ✆ 0242393607

Manoleasa, Botosani