Gratuit Inginer Constructor Mozaceni

Ingineri / Meseriasi / Constructori Published date: Aprilie 3, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Arges
  • Oraş: Mozaceni

Inginer Constructor

⭕ Post:
Coordoneaza activitatea de lucru pe santier, verifica procesele sa fie desfasurate conform standardelor solicitate.

Responsabilitati:
- Coordonarea activitatii echipelor proprii si supravegherea activitatii subantreprenorilor
- Monitorizarea executiei, din punct de vedere al cantitatilor, conformitatii cu proiectul, calitatii si respectarii termenelor
- Stabilirea necesarului de resurse (materiale, echipamente, personal) pe baza planului de executie
- Intocmeste procese verbale si rapoarte zilnice de lucru
- Coordoneaza activitatile in scopul respectarii incadrarii in termenele de executie si costurile prevazute in planul-proiect al lucrarilor precum si a conditiilor tehnico-calitative prevazute in contract, a reglementarilor si normativelor in vigoare
- Monitorizeaza si raporteaza stadiul de executie a lucrarilor
- Reprezinta compania in relatia cu furnizorii de servicii si echipamente
- Verifica si valideaza respectarea planificarilor si interventiilor furnizorilor de servicii si echipamente
- Confirma calitatea executiei lucrarilor, conform normativelor legale in vigoare
-Intocmeste pontajul zilnic al salariatilor proprii.
-Disponibilitate pentru program prelungit
-verificarea respectarii regulilor si procedurilor SSM proprii
Cerinte:
-Studii superioare in domeniul Constructiilor
-Experienta aferenta postului
-Operare PC
-Carnet conducere- un avantaj

0797379639

Mozaceni, Arges