Gratuit Angajam Copywriter Cristian

Marketing / PR / Media Published date: Decembrie 19, 2023
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Sibiu
  • Oraş: Cristian

Angajam Copywriter

⭕ Asteptam CV-urile voastre si raspunsul la intrebarea
De ce vrei acest loc de munca?

Candidatul ideal

– fire creativa, pasionata de scris si comunicare;

– abilitati de comunicare, mai ales in scris;

– esti o fire curioasa si esti la curent cu tot ce se intamplă in marketing;

– ai experienta in content writing/copywriting on-line sau off-line (pagini web, newslettere, articole de blog, flyere, brosuri);

– o bună cunoastere a limbii române – exprimare, vocabular, gramatica.

Daca ai si un portofoliu – lasa-ne un link pentru a ne convinge complet.

Constituie avantaj:

– ai absolvit o facultate cu profil uman (jurnalism, comunicare, litere);

– ai experienta in administrarea de continut web (web-site-uri, bloguri, conturi de Social Media);

– cunosti tehnici, strategii si principii de marketing si branding;

– cunosti tehnici, strategii si principii despre structurarea unui text;

– ai activitate în Social Media (Facebook, Twitter, Instagram) sau ai un blog personal;

Descrierea jobului

– Editarea/redactarea/adaugarea de continut pentru site-ul si blogul companiei;

– Proiecte variate – campanii online, social media, evenimente

– Redactarea textelor publicitare (head, slogan, body-copy) cat mai original si cu impact la publicul tinta;

– Content writing și copywriting pentru campanii de e-mail marketing (newsletter și e-mailuri tranzacționale);

– Content writing si copywriting pentru retelele de socializare – adaptarea continutului pentru fiecare retea de socializare in parte;

– Creare si urmarire campanii publicitare FB.

Program de lucru: 8.30-16.30

Salar – se va negocia in urma interviului
Despre noi:

– Jucarii Vorbarete este producator si distribuitor de materiale practice de logopedie si consiliere scolara.

– Vei face parte dintr-o echipa creativa in care primeaza profesionalismul, inovatia si placerea de a fi in bransa.

– Vei avea ocazia sa te implici in proiecte interesante.

Contact:
jucariivorbarete gmail com

0723194522

Cristian, Sibiu