Gratuit Specialist Marketing Golesti

Marketing / PR / Media Published date: Aprilie 14, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Vrancea
  • Oraş: Golesti

Specialist Marketing

⭕ Descriere & Responsabilitati
- Planificarea, implementarea si urmarirea campaniilor promotionale pe produs si pe sezon;
- Elaborarea, implementarea şi monitorizara programele de testare a produselor noi;
- Organizarea de evenimente (lansari de produse noi, conferinte de presa);
- Elaborarea strategiilor de marketing si de fidelizare a clientilor;
- Cooperarea cu echipa de vanzari in vederea lansarii promotiilor si campaniilor;
- Planificarea, implementarea si urmarirea strategiei de online marketing (newsletter, e-mail marketing, monitorizare competitive, social media);
- Conceperea mesajelor si realizarea materialelor de promovare;
- Conceperea materialelor de presa si copyright pentru site-urile companiei;
- Stabilirea de parteneriate media;
- Analizeazarea datelor de piata si a celorlegate de consumator, cu scopul de a identifica oportunitati de dezvoltare si inovatii pentru Brand/Companie;
- Generarea de idei pentru dezvoltarea de produse noi in portofoliul companiei;
- Negocierea contractelor si a costurilor legate de activitatile curente de marketing;
- Experienta minimala in elaborarea strategiilor si actiunilor de marketing;
- Cunosterea mediului de promovare online (Social Media, Blogging, Google Adwords, Google Analytics, Google URL builder, E-mail Marketing, Link Exchange etc.) si promovare offline;
- Deschidere catre permanenta informare cu privire la instrumentele recent aparute in vederea optimizarii SEO (Search Engine Optimization), SEM (Search Engine Marketing), Social Media precum si catre alte unelte de promovare;

Cerinte
- Pasiune pentru marketing, perseverenta si atentie la detaliii, initiativa si orientare catre rezultate; - Experienta minimala in marketing ;
- Cunoasterea la nivel mediu/avansat in marketing;
- Spirit de initiativa, gestionarea unor activitati/ proiecte intr-un mod independent dar si in echipa;
- Bune abilitati de negociere, abilitati de comunicare verbala si in scris, capacitate de munca independenta;
- Echilibru emotional, constanta in atitudini, seriozitate, punctualitate, responsabilitate, capacitate de gestionare optima a timpului;
- Abilitati excelente de comunicare (scris şi verbal) si atitudine pozitiva;
- Spirit analitic, abilitaţi de a lucra cu cifrele;
- Creativitate;
- Abilitati de planificare, organizare si atentie la detalii;
- Cunostinte de limba engleza scris si vorbit.
- Constituie avantaj lipsa unui contract de munca in ultimile 3 luni;
- Constituie avantaj - absolvent universitar promotia 2013, 2014, 2015 – studii economice/ marketing/ comunicare.
Oferta (bonusuri, beneficii)
- Pachet salarial motivant ;
- Telefon de servici;
- Cariera pe termen lung.

GLOBAL PRINT
Tel. Dep. Recrutare - 755
Punct de lucru - Str Progresului 51, sector 5

Număr de telefon ✆ 0265588980

Golesti, Vrancea