Gratuit Responsabil Achizitii SEAP Cristian

Paza Si Protectie Published date: Martie 16, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Brasov
  • Oraş: Cristian

Responsabil Achizitii SEAP

⭕ Pentru a fii CANDIDATUL IDEAL trebuie să îndeplinești următoarele:

* Studii superioare finalizate;
* Certificate sau calificări în domeniu ( constituie un avantaj)
* Experiență în derularea procedurilor de achiziție publică - minim 3 ani
* Cunoștințe de operare PC – MS Office (Word, Excel, Outlook);
* Carnet de conducere categoria B - constituie un avantaj;

Cerințe privind competențele candidatului:

* Cunoașterea legislației în domeniu
* Relaționare cu clienții și negociere
* Atenție la detalii
* Bun organizator
* Capacitate de analiză și sinteză
* Proactivitate
* Capacitatea de a lucra organizat cu termene limită;
* Orientarea spre rezultate și dorința de perfecționare în domeniu;
* Abilități de comunicare și organizare;
* Spirit de echipă, deschidere spre schimbare.
* Perseverență
* Seriozitate
* Punctualitate
* Atenție distributivă
* Capacitate de asimilare informații noi într-un timp cât mai scurt

Descrierea jobului

- Consultanță generală cu privire la interpretarea și aplicarea legislației achizițiilor publice în vigoare;
- Asistență în vedera obținerii/ reînnoirii/ recuperării certificatului digital de acces în SEAP (completare formular online de înregistrare/ recuperare, completare cerere de înregistrare/ recuperare certificat digital, corespondență cu reprezentanții Agenției pentru Agenda Digitală a României, după caz etc.);
- Publicarea în SEAP a anunțurilor privind încheierea contractelor / achiziție directă ;
- Realizarea achiziției directe (furnizare, servicii sau lucrări) prin intermediul catalogului electronic disponibil în SEAP (derulare proces de inițiere și acceptare, etc. );
- Asistență la întocmirea contractului de achiziție publică aferent achizițiilor publice organizate;
- Întocmirea corectă a dosarului achiziției publice și completarea acestuia cu documentele aflate în legătură cu achiziția publică efectuată;
- Întocmire documentații de atribuire (strategie de contractare, fișa de date a achiziției, formulare, DUAE, caiet de sarcini, model de contract);
- Aplicarea semnăturii electronice pe documente;
- Încărcarea documentelor în SEAP și completarea formularelor necesare;
- Elaborarea răspunsurilor la eventualele solicitări de clarificări;
- Elaborarea eratelor, dacă e cazul;
- Elaborarea punctului de vedere către CNSC pentru eventuale contestații;
- Asistență pe parcursul ședințelor de deschidere a ofertelor;
- Redactarea solicitărilor de clarificări referitoare la ofertele depuse;
- Consultanță pentru negociere, încheierea și executarea contractelor de achiziție publică.

0765321605

Cristian, Brasov