Gratuit Angajam Secretara Motru

Personal Administrativ / Secretariat Published date: Martie 17, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Gorj
  • Oraş: Motru

Angajam Secretara

⭕ SC CITADIN PREST SA angajeaza secretara.

Candidatul ideal:
Cunostinte bune de limba engleza scris / vorbit.
Abilitati de comunicare, vocabular elevat, gandire analitica.
Experienta de minim 1 an pe un post similar.
Cunoasterea avansata a pachetului Ms Office;
Cunostinte corespondenta de afaceri
Capacitate de organizare si planificare,
Personalitatea, proactivitatea si initiativa sunt esentiale pentru acest post.
Capacitate de organizare pe prioritati;

Descrierea jobului

Planificarea agendei de lucru a managerului;
Asistarea Directorului General in activitatea sa zilnica
Gestionarea mesajelor si a corespondentei;
Organizarea deplasarilor;
Redactarea de documente;
Organizarea, clasarea si arhivarea documentelor
Colectarea, analizarea si sintetizarea informatiilor necesare pentru intocmirea rapoartelor si situatiilor solicitate.
Mentinerea unui flux comunicational interdepartamental si intradepartamental continuu si eficient

Responsabilităţi
- managementul documentelor companiei
(sortarea şi expedierea corespondenţei, arhivarea documentelor companiei, managementul contractelor incheiate de companie, sortare, arhivarea şi evidenţa lor, copierea şi multiplicarea acestora, securizarea informaţiilor cu character confidenţial, se ocupa de traducerea anumitor documente când situaţia o cere)
- gestionarea fluxului informaţional generat în interiorul companiei (întocmirea şi trimiterea către persoanele participante a ordinii de zi a şedinţelor, întocmirea proceselor verbale ale şedinţelor, redactarea şi trimiterea procedurilor şi a regulilor interne în conformitate cu normele interne ale companiei)
- administrarea apelurilor de intrare în companie
- coordonarea relaţiei cu furnizorii de consumabile, birotică, presă, servicii, întreţinere, curăţenie, curierat
- coordonarea activităţilor de protocol (primirea şi îndrumarea vizitatorilor, administrarea bugetelor pentru mesele şi evenimentele de protocol organizate de companie)
- coordonarea activităţilor de deplasare a personalului companiei (se ocupă de rezervări, întocmirea documentaţiei necesare pentru deplasări, procurare de bilete)
- coordonarea activităţilor de recrutare, selecţie şi integrare a personalului (anunţuri de recrutare, preselecţie candidaţi, organizarea interviurilor de selecţie, organizarea activităţii de întocmire a dosarului de angajare şi a actelor necesare pentru încheierea contractelor de muncă)
- coordonarea activităţii de evidenţă a personalului (condica de prezenţă, foile collective de prezenţă, ordinele de deplasare, certificatele medicale, cererile de concediu, evidenţa globală a programărilor de concedii în conformitate cu politica firmei, urmăreşte ca fiecare dosar de personal să fie complet şi correct întocmit)
- coordonarea activităţii administrative la nivelul sediului şi a punctelor de lucru
- gestionează şi urmăreşte soluţionarea reclamaţiilor primite
- la solicitarea echipei manageriale întocmeşte diverse studii de piaţă sau se ocupă de colectare de informaţii despre diverse subiecte de interes

SE OFERĂ
- un mediu de lucru modern şi dinamic
- condiţii foarte bune de lucru
- salar motivant
- bonuri de masa, laptop,

Descrierea companiei

FIRMA are obiect de activitate construcția, reparațiile, modernizările și întreținerea de drumuri și autostrăzi.

CV-urile se pot trimite pe mail, pe fax: +4 0265 210 522, sau se pot aduce la sediul firmei din strada Dezrobirii nr. 65, Targu Mures

Număr de telefon ✆ 0332788277

Motru, Gorj