0.80 lei Secretariat Administrativ, Transporturi Si Marketing NEC Transport Srl Bustuchin

Personal Administrativ / Secretariat Published date: Februarie 9, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Gorj
  • Oraş: Bustuchin

Secretariat Administrativ, Transporturi Si Marketing NEC Transport Srl

⭕ Candidatul ideal:

• Cunoasterea avansata a limbii engleze (scris, citit, vorbit);
• Cunoasterea avansata a programelor din pachetul MS Office;
• Capacitate de concentrare, autocontrol, viteza de executie si reactie;
• Atentie, minutiozitate, promptitudine, proactivitate, entuziasm;
• Capacitate de a respecta cerintele si termenele de predare a lucrarilor;
• Spirit de organizare si capacitate de prioritizare si planificare;
• Capacitate de a lucra atât în echipa cât si pe cont propriu, fara supraveghere;
• Abilitati de comunicare si relationare atât cu colegii cât si cu clientii externi;
• Preocupare constanta pentru dezvoltarea cunostintelor si a competentelor.

Descrierea jobului

• Asigura interfata cu persoanele din afara firmei;
• Preia si directioneaza apelurile ice si transmite mesaje complete si corecte;
• Raspunde la solicitari generale venite din partea clientilor si colaboratorilor;
• Printeaza, fotocopiaza, îndosariaza, arhiveaza documente si corespondenta relevante (posta, e-mail, fax);
• Asigura fluxul informational între firma si clienti;
- Tranzactarea transporturilor rutiere, in trafic intern si international, plecand de la cererea formulata de client si pana la solutia de transport
- Organizarea transporturilor rutiere, de la preluarea comenzii de la client, negocierea pretului cu transportatorul, urmarirea derularii transportului pana la destinatie
- Intocmirea dosarelor de transport si procesarea documentelor aferente
- Utilizarea electronica a burselor de marfa/transport pentru a putea vizualiza marfurile sau camioanele disponibile in eventualitatea cuplarii lor.
- Raporteaza sefului direct toate problemele intervenite in desfasurarea transportului
- Pastreaza legatura cu transportatorii si clientii
- Prospectarea pietei transporturilor in vederea identificarii transportatorilor cu preturi (servicii) optime
- Dezvolta baza de date de clienti noi si potentiali
- Dezvolta relatii pozitive de natura sa ii asigure cunoasterea necesitatii clientului in vederea promovarii unei solutii optime
- Asigura rezolvarea cerintelor clientilor, concomitent cu sustinerea intereselor firmei
- Intocmeste rapoarte asupra activitatii
- Raspunde de elaborarea ofertei personalizate corespunzatoare fiecarui client
• Raspunde de pastrarea confidentialitatii asupra datelor si informatiilor la care are acces.

www.nec-transport.com

0789389121

Bustuchin, Gorj