Gratuit Asistent Drogherie - Auchan Drumul Taberei Ciucea

Personal Sanatate / Infirmiere Published date: Iulie 5, 2023
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Cluj
  • Oraş: Ciucea

Asistent Drogherie - Auchan Drumul Taberei

⭕ Studii de specialitate (Scoala Postliceala de Asistenti de Medicali/Farmacie sau Facultatea de Asistenti Medicali);
Cerificat de membru in OAMMR vizat pe anul in curs;
Minim 3 ani experienta de lucru in farmacie cu circuit deschis sau drogherii;
Capacitate de adaptare la nou si lucru in echipa;
Cunostinte solide EXCEL.

Descrierea jobului

Aranjeaza marfa in raft cu respectarea planogramei, afiseaza preturile de vanzare ale produselor;
Verifica si retrage de la vanzare loturile anuntate de agentia nationala a medicamentului (ANM);
Verifica termenele de valabilitate ale produselor (le retrage de la vanzare pe cele care urmeza sa expire);
Se preocupa de promovarea produselor farmaceutice, parafarmaceutice, igienico-cosmetice si largirea sferei de desfacere a acestora, tinand seama de solicitarile venite din partea clientilor;
Identifica nevoia clientului si ofera informatii complete si precise despre produsele farmaceutice si cosmetice;
Participa la inventarierea stocului de marfuri si transmite informatiile necesare persoanelor competente;
Supravegheaza incasarile de la clienti (sub forma modalitatilor de plata acceptate de companie, in concordanta cu specificul drogheriei si legislatiei in vigoare) fiind raspunzator de acestea pana la predarea lor catre casierul principal/casa centrala;
Comunica eficient, consiliaza clientii si-I fidelizeaza oferindu-le solutii adaptate nevoilor lor medicale;

Daca iti doresti sa activezi intr-un mediu de lucru civilizat si colegial, cu numeroase posibilitati de implinire profesionala, trimite CV-ul direct pe acest site sau creaza-ti cont pe site-ul www. auchan.ro, sectiunea Cariera.

Număr de telefon ✆ 0788407969

Ciucea, Cluj