1.60 lei Asistenta Stomatologie, Ortodontie, Tehnician Dentar Marasu

Personal Sanatate / Infirmiere Published date: Aprilie 8, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Braila
  • Oraş: Marasu

Asistenta Stomatologie, Ortodontie, Tehnician Dentar

⭕ Candidatul ideal
STUDII NECESARE POSTULUI

Post-liceala / specializare: Asistent Medical Generalist, Tehnica dentara, Asistent medical balneo-fizio-kinetoterapie şi recuperare, Asistent medical nutritie si dietetica.
•Cunostinte teoretice si practice care sa va permita: sa intelegi termenii de baza din domeniu, notiuni minime de anatomie, etc.
•Cunostinte de limba engleza nivel mediu sau avansat
•Abilități de comunicare excelente
•Abilitatea de a folosi software-ul în practica dentară

APTITUDINI NECESARE

•Integritate, corectitudine si devotement
•Confidentialitate
•Atitudine si comportament pozitiv cu ajutorul carora sa relationezi intr-un mod constructiv si non-conflictual cu pacientii, angajatii si colaboratorii clinicii
•Genuină caldă, emaptica, compasiune naturală
•Dorinta de perfectionare continua validata prin actiuni concrete si consecvente de instruire si dezvoltare profesionala si personala
•Capacitatea de organizare eficienta atat a activitatilor, cat si a cabinetului dentar
•Initiativa concretizata prin motivare si determinare in gasirea si aplicarea de solutii optime care sa contribuie la preventia sau depasirea obstacole intampinate
•Experienta sau adapatabilitate in interactiunea cu copii si parinti
•Fire încrezătore, auto-motivată
•Bun ascultător cu abilitati de a construi relații și de a convinge oamenii cu ușurință
•Persoana confidenta si cocheta, bine îngrijita , cu aspect fizic placut
•CV-ul dvs. sa fie insotit de o fotografie recenta

DESCRIEREA JOBULUI
•Sub supravegherea directorului clinicii, angajatei ii revine responsabilitatea de a oferi asistență medicală de calitate și servicii excelente pentru pacienți
•Aceasta include: asistarea medicului in cabinet la toate procedurile, implicit realizarea amprentelor si înregistrărilor de ocluzie
•Realizeaza fotografiile de diagnostic ortodontic
•Trebuie să fie în măsură să completeze fisa pacientului, să explice etapele, protocoalele si tipul documentatiei necesare realizarii planului de tratament
•Dă instructiuni pre si post-operative în limitele desemnate de medicul ortodont
•Furnizează informatii si face instructajul de igienă orală pentru pacienti
•Perfectionare profesionala continua si training-uri oferite atat în cadrul clinicii cat si în strainatate
•Un climat de lucru plăcut și profesionist
•Activitate în echipa într-o clinică ortodontica modernă
•Bunăstarea pacienților are cea mai mare prioritate

DESCRIEREA CLINICII
Postul de asistenta, technician sau igienist dentar este unul extrem de important in cadrul echipei noastre deoarece ofera suport medicului si impreuna cu acesta asigură reusita tratamentului, confortul si siguranta pacientului. Si pentru ca pretuim fiecare coleg si ne dorim sa contribuim la dezvoltarea sa, am pregatit un pachet salarial atractiv si un mediu de lucru extraordinar care ii poate aduce numeroase beneficii
Daca profilul tau corespunde viziunii si cerintelor noastre, te invitam sa aplici pentru oportunitatea de a deveni membru al echipei ORTHOexclusive

LOCAȚIE
Bucuresti, Dorobanti
Sect. 1 Bucuresti

722

TIPUL POZIȚIEI
Full-time

0755602341

Marasu, Braila