Gratuit Echipa Elmafarm Cauta Farmacist Bughea de Sus

Personal Sanatate / Infirmiere Published date: Ianuarie 18, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Arges
  • Oraş: Bughea de Sus

Echipa Elmafarm Cauta Farmacist

⭕ Cautam colegi pentru punctele de lucru din Victor Babes si Iulius Mall.

Candidatul ideal

-Absolvent al Facultatii de Farmacie;
-Experienta in farmacii cu circuit deschis;
-Autorizatie Libera Practica / Certificat de Membru al Colegiului;
-Persoana echilibrata, calma, cu bune abilitati de comunicare;
-Onest, serios, sociabil si cu spirit de echipa.

Descrierea jobului

-Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala;
-Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
-Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
-Interactioneaza cu clientul si face recomandari individualizate, in functie de nevoile sale;
-Administreaza stocurile si isi asuma gestiunea colectiva impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica;
-Verifica si centralizeaza retetele pentru Casa de Asigurari.

Se ofera salar atractiv + bonus in functie de performanta (vanzari).

Asteptam CV-urile la hr[at]elmafarm.ro.

0762550539

Bughea de Sus, Arges