Gratuit Asistent Showroom Raducaneni

Resurse Umane Published date: Februarie 29, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Iasi
  • Oraş: Raducaneni

Asistent Showroom

⭕ Candidatul ideal:
- integritate, onestitate, atitudine pozitiva;
- usurinta in comunicare, prezentare de produs, fire dezinvolta;
- abilitati de planificare, organizare si control;
- orientat spre indeplinirea obiectivelor stabilite;
- abilitati de lucru in echipa;
- cunostinte de utilizare PC;
- experienta profesionala pe o pozitie similara este un plus.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- ofera consultanta clientilor din showroom;
- realizeaza prezentari de produs live si on-demand;
- se implica activ in implementarea proiectelor de imagine concepute de departamentul marketing;
- ofera suport departamentului logistic prin implicarea in procesul de receptionare, verificare si masurare ale produselor;
- respecta procedurile ce-i revin prin fisa postului, precum si normele de etica a muncii din cadrul companiei;
- propune masuri de imbunatatire a intregii activitati desfasurate;
- respecta deadline-urile pentru proiectele realizate in echipa sau individual;
- raporteaza periodic catre superiorii directi activitatea desfasurata si rezultatele obtinute.

Beneficii:

- pachet salarial atractiv corelat cu gradul de indeplinire ale atributiilor aferente postului;
- oportunitate de a lucra intr-un mediu profesionist, tanar, dinamic si in permanenta cautare de inovatie;
- training on the job;
- posibiliate de dezvoltare profesionala;
- transport asigurat de companie.

Descrierea companiei :

Originals este cel mai mare magazin online de articole sportive din Romania, cu peste 38.000 de clienti unici multumiti si peste 200.000 de produse de brand vandute si o experienta pe piata de profil din Romania de peste 9 ani.

Originals este distribuitor oficial pentru 27 de branduri de renume, dintre care pot fi mentionate: adidas, Nike, Converse si Puma, si unic distribuitor oficial, in Romania, pentru marcile Ecko Unlimited, Ecko Red, Marc Ecko Cut & Sew, Sir Benni Miles, Zoo York.

Satisfactia clientilor este cea mai importanta pentru Originals, de aceea aceasta garanteaza calitatea si originalitatea produselor de brand comercializate prin Certificatul de calitate si Declaratia de conformitate cu normele europene, punand la dispozitia clientului serviciul de extragarantie extinsa de 200 zile, fata de 30 zile, conform legislatiei in vigoare, pentru orice produs achizitionat.

Misiunea Originals este de a-si mentine pozitia de lider pe piata in care activeaza si abilitatea de a anticipa in permanenta cerintele clientilor sai si de a fi recunoscut ca etalon al calitatii produselor de brand, dedicate diverselor contexte ale vietii, cu un design permanent adaptat tendintelor si de a oferi clientilor sai servicii noi, inovatoare.

Originals este prima optiune a tuturor celor pasionati de produsele celor mai renumite branduri internationale de profil. Descopera spiritul celui mai apreciat trendsetter online in materie de solutii vestimentare adaptate stilului tau.

0755541262

Raducaneni, Iasi