Gratuit Asistent Sales Manager Sotrile

Agenti Vanzare / Consultanti Published date: Martie 21, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Prahova
  • Oraş: Sotrile

Asistent Sales Manager

⭕ Pregătirea necesară postului de muncă
De bază: studii superioare
De specialitate: constituie avantaj studiile economice, tehnice sau de marketing
Cursuri speciale: constituie avantaj cursurile de vânzări şi negociere
Experienţa necesară
O experienţă anterioară minimă de 1 an în vânzări sau marketing.
Acomodarea cu cerinţele postului de muncă
Acomodarea cu postul se realizează în 3 luni.
Competenţele postului de muncă
Cunoştinţe şi deprinderi
1.Cunoasterea pieţei de produse şi servicii informatice constituie avantaj
2.Foarte bune cunoştinte tehnice
3.Cunoştinte din domeniul comportamentului consumatorului
4.Cunoştinţe economice (facturare, livrare, plăţi, evaluări financiare, etc)
5.Cunoştinţe bune de limba engleză
6.Cunoştinte de operare PC
Calităţii de personalitate, aptitudini şi abilităţi

1.Abilitati de comunicare şi negociere (persuasiune şi prezentare profesională şi personală)
2.Personalitate deschisă, flexibilă, sociabilă, care se relaţionează uşor cu persoane noi şi diferite ca stil de reacţie şi negociere
3.Dinamic, entuziast, implicat, orientat spre acţiune şi spre rezultate imediate
4.Empatic şi intuitiv, atent la nevoile beneficiarilor
5.Asertiv, ferm, cu o bună capacitate de argumentare şi susţinere a părerii şi interesului propriu
6.Independenţă şi iniţiativă în acţiune, capacitatea de a lua decizii singur fără un sprijin şi o ghidare strânsă din partea celorlalţi
Responsabilităţile postului de muncă
1.Promovarea şi vânzarea produselor în conformitate cu standardele şi politicile EUROIMPACT
2.Soluţiile financiare propuse trebuie să răspundă obiectivelor EUROIMPACT dar şi să menţină interesul beneficiarului.
3.Decizia de a continua sau nu relaţia cu un potenţial beneficiar, în baza justificării sau nu a resurselor interne alocate.
4.Gestionarea timpului pentru fiecare potenţial beneficiar în parte, în funcţie de valoarea sa economică şi oportunitatea pe care o poate reprezenta pentru EUROIMPACT
5.Atingerea target-ului de vânzare stabilit.
6.Mentinerea unei comunicari profesionale ( /mail) constante si bine documentate cu potentialii beneficiari in etapa pre-vanzare.
7.Utilizarea şi completarea corectă, continuă şi la timp a datelor în aplicaţia software CRM ACT -EUROIMPACT
8.Respectarea prevederilor Regulamentului de Ordine Interioara si procedurile de lucru privitoare la post.
X.Condiţiile postului de muncă
A.Program de lucru: 8 ore in conformitate cu normele interne de functionare
B.Natura muncii:
muncă individuală: 35%; în echipă: 50%; de asistare a altora: 15%
munca de de rutină: 20%; creativă: 30%; analiză-sinteză: 50%
C.Deplasări: frecventa redusa (nu sunt realizate vizite la beneficiari)
XI.Salarizarea
A.Salarizarea este în conformitate cu grila de salarizare : salar fix

0717962403

Sotrile, Prahova