Gratuit Angajam Economist Contabil Scaesti

Finante / Contabilitate Published date: August 4, 2023
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Dolj
  • Oraş: Scaesti

Angajam Economist Contabil

⭕ Candidatul ideal:

• Absolvent studii universitare economice, preferabil specialitatea Contabilitate
• Experienta de minim 1 ani pe o pozitie similara;
• Foarte bune abilitati de organizare si planificare;
• Capacitatea de a prioritiza munca in conditii de stres;
• Atentie la detalii;

• Cunoaşterea pachetului de programe Microsoft Office;
• Bune abilitati de comunicare;
• Abilitati de lucru in echipa;

Responsabilităţi:
• Contabilitatea furnizorilor, clientilor, casa, banca, deconturi soferi si gestiuni
• Deconturi TVA, Declaratia Intrastat, Declaratia recapitulativa 390VIES, Declaratia informativa 394;
• Declaraţii fiscale lunare;
• Reconcilieri de conturi;
• Diferite raportări şi statistică;
• Controlează documentele transmise departamentului contabil (contracte, facturi);
• Inregistreaza în registrele contabile operaţiunile derulate, conform procedurilor interne şi a Codului Fiscal.

• Limba engleza minim nivel mediu.
• Disponibilitate la program prelungit

Se ofera:
- Pachet salarial peste medie,corelat cu realizarile individuale.
- Echipa de lucru tanara si dinamica.

Aplicati aici sau sunati la 0257 289 044

Număr de telefon ✆ 0743864447

Scaesti, Dolj