Gratuit Inginer Electronist-Automatist Cornu Luncii

Ingineri / Meseriasi / Constructori Published date: Ianuarie 30, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Suceava
  • Oraş: Cornu Luncii

Inginer Electronist-Automatist

⭕ Responsabilitati:

• Responsabil pentru repararea la timp si de calitate a masinilor si utilajelor din dotare;
• Mentenanta preventiva, micsorarea timpilor de stationare a masinilor precum si a numarului de reparatii accidentale;
• Verifica si analizeaza starea tehnica si de siguranta a masinilor si a liniilor din dotare;
• Verifica si intervine in limita atributiilor la eventualele defectiuni aparute in functionarea alimentarii cu energie electrica a sectiei - instalatii de iluminat, prize sau joasa tensiune.
• Asigura mentenanta preventiva a masinilor (reparatii planificate).
• Asigura efectuarea reviziilor utilajelor; rezolvarea problemelor de intretinere cladire-utilitati, precum si completarea documentelor de reparatie.

Cerinte:

• Studii de baza: Liceu cu profil electric / Specializare electro-automatizari
• Experienta in citirea schemelor electrice
• Cunostinte tehnice de specialitate, cunostinte de automatica industriala;

Beneficii Oferite:

• Tichete de masa
• Decontare transport
• Contract de munca pe perioada nedeterminata
• Card de sanatate

Descrierea firmei:

SC ROMKUVERT IND SRL

Este o societate mixta romano-germana, parte integranta a concernului Mayer, specializata in productia, importul si comercializarea de plicuri. Firma a fost infiintata in aprilie 1994 si, dupa doi ani, a devenit numarul unu in Romania, pe piata producatorilor de plicuri. Cifra de unitati vindute in 2001, depaseste 100 de milioane de plicuri, pentru a ajunge in 2007 la 500 milioane de plicuri.

0772880253

Cornu Luncii, Suceava