Gratuit E.ON Recrutează Responsabil Relații Clienți Jijila

Personal Administrativ / Secretariat Published date: Iulie 5, 2023
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Tulcea
  • Oraş: Jijila

E.ON Recrutează Responsabil Relații Clienți

⭕ Responsabilitățile rolului:
- Preia solicitările clienților prin diferite canale de comunicare utilizate de companie (LiveChat, email) în relația cu clienții sau potențialii clienți și formulează răspunsurile la solicitări
- Asigură optimizarea continuă a informaților transmise către client
- Identifică zone de îmbunătățire a canalelor digitale, uzând de experiența și datele colectate de la clienți prin intermediul platformei
- Asigură interfața cu compania de distribuție în numele clientului în baza mandatului de reprezentare
- Procesează solicitările și documentele transmise, răspunde de integritatea documentațiilor transmise către compania de distribuție
- Urmărește soluționarea în timp util a tuturor solicitărilor transmise companiei de distribuție
- Răspunde de respectarea termenilor contractuali și soluționarea în termen a solicitărilor clienților
- Responsabil pentru efectuarea în termen a corecțiilor de facturi la cererea clienților
- Asigură desfășurarea procesului de facturare și corectarea de posibile erori în acest proces și încadrarea în termenele programului de facturare
- Asigură corectitudinea cantităților facturate la nivelul fiecărui loc de consum între companiile de distribuție și compania de furnizare
- Răspunde de corectitudinea informațiilor din facturile individuale emise

Cerințele postului:
- Studii medii sau universitare, economice sau tehnice cu licența luată
- Experiență în domeniul energetic și cunoștiinte despre reglementări ANRE sunt un plus
- Experienţa în activitatea de Live Chat constituie un avantaj
- Expert în înţelegerea platformelor ce integrează mai multe canale de comunicare cu clientul
- Cunoștiinţe bune de MS Office (Word, Excel, Power Point, Outlook)
- Experiență de lucru în sisteme ERP constituie un avantaj
- Abilități foarte bune de vorbire și scriere în Engleză

Altele:
- Abilități analitice și de organizare şi gestionare sarcini multiple foarte bune,
- Foarte bune abilități de comunicare, expunere clară si corectă gramatical a ideilor
- Creativitate
- Orientat spre munca în echipă
- Atitudine proactivă față de client si față de colectiv
- Operativitate şi inițiativă în rezolvarea problemelor
- Disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerințele postului.

Vă rugăm să transmiteţi scrisoarea de intenţie şi CV-ul până la data de 22.10.2017 pe adresa de e-mail: recrutare.at.eon-romania.ro

0792937224

Jijila, Tulcea