Gratuit Arhivar Tomsani

Personal Administrativ / Secretariat Published date: Februarie 29, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Valcea
  • Oraş: Tomsani

Arhivar

⭕ Firma Midocar angajeaza Arhivar.

Candidatul ideal

Absolvent studii medii
Experienta relevanta in postul de arhivar reprezinta avantaj
Cunostinte legislatie specifica
Abilitati operare calculator
Persoana ordonata, organizata

Descrierea jobului

Organizeaza si urmareste, anual, arhivarea documentelor din firma in vederea depozitarii acestora in spatiile special amenajate;
Intocmeste evidenta tuturor intrarilor si iesirilor de unitati arhivistice din arhiva in Registrul evident iesiri/restituiri documente arhiva intocmit in acest scop; Propune eliminarea/casarea documentelor din evidenta arhivei, functie de termenul de pastrare, specificat in nomenclatorul documentelor de arhiva;
Face, cand este cazul, copii xerox dupa documentele din arhiva solicitate de departamente;
Intocmeste si propune spre aprobare nomenclatorul documentelor de arhiva;
Primeste si inregistreaza materialele consumabile, inclusiv produse de curatenie si produse de protocol.

Număr de telefon ✆ 0781239712

Tomsani, Valcea