Gratuit Angajam Camerista / Personal Curatenie - Pensiune Ambient Brasov 3* Vurpar

Personal Hotelier / Restaurant Published date: Martie 7, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Sibiu
  • Oraş: Vurpar

Angajam Camerista / Personal Curatenie - Pensiune Ambient Brasov 3*

⭕ Posturile oferite sunt pentru Pensiune Ambient 3*, Elegant B&B
www.pensiuneambient.ro
Posturi disponibile 2.

Candidatul ideal:

-sa asigure igiena si curatenia zilnica a fatadei hotelului, camerelor, holurilor, toaletelor, casa scarilor, a curtii interioare si terasei (pe timp de vara).
-raspunde de lenjeria si prosoapele hotelului pe care le are in gestiune.
-foloseste cu atentie detergentul si solutiile dezinfectante conform diluatiei pentru bai, gresie, faianta, chiuvete, pardoseala si mocheta.
-raspunde de starea si pastrarea maturilor, carpelor, ustensilelor pentru curatenie pe care le are in dotare.
-controleaza si verifica zilnic stocul minibarului din camere pe baza de bon consum (in dublu exemplar) pe care il preda avizat cu semnatura clientului, receptionerului de serviciu.
-completeaza zilnic minibarul cu bauturile care sunt consumate.
-verifica si raspunde de inventarul pentru fiecare camera la plecarea turistului.
-uda si intretine cu atentie florile din dotarea hotelului si din incinta acestuia.
Cerinte

Seriozitate, punctualitate.
Oferta (bonusuri, beneficii)

Responsabilitati/ Beneficii:

Program 8 h/zi
Concediu: 20 zile lucratoare/ an
Rezistenta la efort fizic prelungit.
Salariu motivant.
Posibilitati de promovare.
Prime de Craciun si de Pasti.

0738112405

Vurpar, Sibiu