Gratuit Hotel Golden Tulip Ana Dome Angajeaza Receptionera, Curier/bell Boy Ruscova

Personal Hotelier / Restaurant Published date: Martie 27, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Maramures
  • Oraş: Ruscova

Hotel Golden Tulip Ana Dome Angajeaza Receptionera, Curier/bell Boy

⭕ Ești interesat să începi sau să-ți dezvolți cariera în domeniul hotelier?

Vino să te alături echipei de specialiști Golden Tulip Ana Dome, un hotel 4 stele, afiliat unui lant international, unde oferim un mediu de lucru motivant și asigurăm posibilitatea de avansare.

1.Poziție: recepționera

Aptitudinile candidatului ideal:

atitudine pozitivă, prezență și ținută agreabilă;
orientare către client, amabilitate;
capacitatea de a găsi soluții și de a rezolva probleme;
bune abilități de comunicare, lucru în echipă;
nivel înalt de responsabilitate;
bune abilități de organizare și de prioritizare a activităților.
Cunostințele candidatului ideal:

aptitudini practice de operare pe calculator (Word, Excel);
limba engleză – obligatoriu;
cunoașterea unei alte limbi străine constituie un avantaj;

Descrierea jobului:

preia si inregistreaza rezervarile;
primeste, inregistreaza si cazeaza clientii;
tine evidenta clientilor in programul informatic de receptie hoteliera;
promovează produsul turistic hotelier;
aplică politicile de marketing și cele tarifare ale companiei;
negociază tarifele pentru clienți în limitele stabilite;
efectuează operațiuni de check-in (verificare documente, încasare contravaloare sejur);
operează în sistemul de gestiune hotelieră rezervarile și informațiile legate de sejur;
transmite departamentelor interesate comenzile sau solicitarile speciale ale clienților;
înregistrează și verifică datele operative, contabile și statistice specifice activității de recepție;
rezolvă reclamațiile oaspetelui sau transmite, după caz, sesizările primite departamentelor vizate;
la check-out, efectuează verificările obișnuite, inclusiv a soldurilor restante de plată.

2. Curier/bell boy:

Atribuții și responsabilități :
- întâmpinarea clienților la intrarea în hotel;
- transportul bagajelor;
- conducerea la cameră;
- asigurarea securității pasagerilor și a bunurilor acestora;
- oferirea unei game largi de informații;
- curierat-comisionar;
- preluarea și transmiterea mesajelor către clienți;
- distribuirea corespondenței;
- comenzi taxi;
- păstrarea bagajelor;
- respectă normele de securitate și sănatate în muncă;
- respectă normele interne stipulate în regulamentul intern al organizației, drepturile și obligațiile ce decurg din contractul individual de muncă;
- aranjarea salilor de conferinte.

Cerinte:

- Limba Engleza nivel conversational

Oferta noastră:

Salariu fix negociabil în funcție de experiența relevantă în domeniu și în acord cu grila de salarizare a companiei;
Planuri de Dezvoltare Profesională și training, activități sociale în cadrul companiei.

0757743324

Ruscova, Maramures