Gratuit ANGAJAM Asistent De Farmacie Vulcan

Personal Sanatate / Infirmiere Published date: Aprilie 9, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Brasov
  • Oraş: Vulcan

ANGAJAM Asistent De Farmacie

⭕ Descrierea postului:
-Identificarea nevoilor pacientilor si formularea de recomandari;
-Informarea pacientilor despre modul de utilizare a medicamentelor si despre eventualele riscuri si efecte adverse/despre modul de utilizare al dermatocosmeticelor;
-Administrarea stocurilor si asumarea gestiunii colective, impreuna cu tot personalul din farmacie/drogherie;
-Verificarea termenelor de valabilitate ale stocurilor de medicamente/dermatocosmetice/produse;
-Participa la procesul de inventariere.

Candidatul ideal:
-Absolvent al unei Scoli Postliceale de asistenti de farmacie;
- Experienta in farmacii cu circuit deschis - constituie avantaj;
-Foarte bune cunostiinte profesionale si in recomandarea produselor dermatocosmetice;
-Experienta anterioara de consultant dermatocosmetice/Beauty Adviser - avantaj;
-Aviz de Libera Practica - vizat;
-Orientare catre pacient;
-Abilitati excelente de recomandare;
-Abilitati foarte bune de relationare si comunicare, putere de convingere;
-Proactivitate si spirit de echipa.

Oferta:
-Oportunitate de dezvoltare;
-Salariu motivant;

Pentru detalii sunati la numarul de : 720

0711449875

Vulcan, Brasov