Gratuit Asistentă Cabinet Stomatologie Stoina

Personal Sanatate / Infirmiere Published date: Martie 31, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Gorj
  • Oraş: Stoina

Asistentă Cabinet Stomatologie

⭕ Căutăm o colegă entuziastă, dedicată și dornică să se alăture unei echipe de medici stomatologi.

Cerinte
• Studii de specialitate (diplomă de asistent medical generalist/ profilaxie, cu minim un an experiență în stomatologie)
• Cunoașterea instrumentarului, a materialelor, tehnicilor și circuitelor dintr-un cabinetul stomatologic
• Cunoștințe de secretariat
• Cunoștințe de contabilitate primară
• Abilitati de comunicare si relaționare cu pacienții și furnizorii

Responsabilitati
• Realizarea programărilor
• Completarea fiselor si a altor documente
• Pregătirea instrumentarul și a materialele necesare tratamentelor dentare
• Încasarea banilor pentru serviciile stomatologice
• Eliberarea de facturi și chitanțe conform serviciilor medicale realizate
• Realizarea inventarului materialelor și comandarea necesarului
• Susține medicul și pacienții prinvind sănătatea orală

Beneficii Oferite
• Training oferit pe toată durata de învățare a postului
• Reduceri la serviciile de stomatologie

Număr de telefon ✆ 0721182669

Stoina, Gorj