Gratuit Asistent Resurse Umane Hotel Continental Suceava Hunedoara

Resurse Umane Published date: Martie 25, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Hunedoara
  • Oraş: Hunedoara

Asistent Resurse Umane Hotel Continental Suceava

⭕ Vrei sa patrunzi sau sa te dezvolti in HR si te regasesti in descrierea de mai jos?
- Persoana energica, pozitiva;
- Diplomat(a), cu bune abilitati de comunicare;
- Inalt nivel de responsabilitate;
- Spirit de initiativa, orientare catre rezultate si perseverenta;
- Atentie la detalii si constiinciozitate;
- Adaptare la schimbare si ritm alert de lucru;
- Tinuta profesionala, prezenta agreabila, dinamism, spirit de echipa.
Atunci, pozitia vacanta de HR Assistant deschisa in cadrul Hotelului Continental Suceava, ti-ar putea implini obiectivele!
Responsabilitati:
Unele din activitatile in care te vei implica vor fi:
- Administrare de Personal;
- Intocmirea documentelor legale specifice: contracte individuale de munca, acte aditionale, decizii, adeverinte etc.
- Inregistrarea in softul Charisma HR a contractelor de munca si ale modificarilor intervenite;
- Verificarea lunara a pontajelor, evidenta cererilor de concediu, a concediilor medicale;
- Asigurarea relatiei cu clinica responsabila de medicina muncii si cu alte institutii;
- Intocmirea , verificarea si arhivarea dosarelor de personal;
- Participarea la procesul sanctionarii disciplinare;
- Desfasurarea unor activitati de comunicare interna;
- Realizarea de rapoarte de activitate, analize si studii.
In plus, vei avea constant ocazia de a te implica in diverse activitati specifice departamentului HR si in proiecte interesante!
Cerintele noastre:
- Studii superioare absolvite (de preferat Stiinte umaniste, Psihologie/Sociologie);
- Curs de Inspector de Resurse Umane (constituie avantaj);
- Experienta minim 1 - 3 ani pe o pozitie similara (constituie avantaj);
- Limba engleza - nivel conversational;
- Cunostinte bune de operare Word, Excel;
- Bune cunostinte de legislatia muncii si de psihologie (constituie avantaj);
Oferta:
Salariu fix negociabil in functie de experienta si in acord cu grila de salarizare a companiei. Facilitati acordate angajatilor in cadrul hotelurilor Continental si Ibis. Planuri de Dezvoltare Profesionala si training, activitati sociale in cadrul companiei.
Pozitia presupune disponibilitate pentru lucrul cu timp partial - 4 ore/zi.
Descrierea companiei:
Continental Hotels are o traditie de peste 20 de ani pe piata turistica din Romania. Inca de la inceput obiectivele companiei au avut in vedere furnizarea de servicii hoteliere pentru segmentul turismului de afaceri.
In prezent Continental Hotels este cel mai mare lant hotelier romanesc ce acopera piata de lux, business si economy, oferind, in acelasi timp, o gama completa de servicii si pentru segmentul MICE.
Portofoliul Continental Hotels cuprinde urmatoarele branduri proprii: Grand Hotel Continental Continental Forum, Continental), Hello Hotel), Concerto Restaurant, Balkan Bistro, Mondo Restaurant, Victoria Club , Tekaffe, Prin contractul de management cu grupul Accor, Continental Hotels detine si 4 hoteluri Ibis in Romania.
Orasele in care Continental Hotels este prezent sunt: Bucuresti, Arad, Oradea, Sibiu, Constanta, Tirgu Mures, Drobeta Turnu Severin si Suceava, totalizand peste 1860 de camere.
Relatii la - (de luni pana vineri, intre 09.00-17.30)
Pentru a aplica, va rugam trimiteti CV-ul dvs pe email

Număr de telefon ✆ 0788966209

Hunedoara, Hunedoara