Gratuit Angajam Contabil Bragadiru

Finante / Contabilitate Published date: Aprilie 4, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Ilfov
  • Oraş: Bragadiru

Angajam Contabil

⭕ Cerinte:
•studii superioare in domeniu
•experienta de minim 2 ani in acest domeniu
•bune cunostinte de operare PC si pachet Microsoft Office
•cunostinte de legislatie contabila si fiscala
•persoana organizata si cu bune abilitati de programare a activitatii zilnice
•cunoştinţe limba maghiara constituie un avantaj

Responsabilitati:
-Contabilizeaza si inregistreaza documentele financiar-contabile in programul informatic (facturi, chitante, bonuri fiscale,deconturi etc)
- Verifica corectitudinea documentelor primare si /sau a evidentelor contabile conform legislatiei in vigoare
- Verifica lunar sau ori de cate ori este nevoie situatia soldurilor (clienti-furnizori)din evidenta contabila intocmind extrasele de sold pentru confirmarea soldurilor
- Asigură întocmirea, circulaţia şi păstrarea documentelor justificative care stau la baza înregistrărilor contabile
- Urmăreşte ca actele justificative şi documentele contabile sa fie întocmite cu respectarea dispoziţiilor legale.
- Duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica;
- Colaboreaza cu toate departamentele societatii;
- Verificarea soldurilor, efectuarea de plăţi

Ofertă:
•pachet salarial atractiv
•mediu de lucru modern
•oportunitatea de a acumula experienţă într-un domeniu în permanentă dezvoltare

CV-urile se depun la sediul firmei s-au pot fi trimise pe adresa de e-mail de Luni pana Vineri in intervalul 9-17.

0748696055

Bragadiru, Ilfov