Gratuit Economist / Contabil Tarnova

Finante / Contabilitate Published date: Aprilie 11, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Arad
  • Oraş: Tarnova

Economist / Contabil

⭕ A&F HR Training recruteaza: economist / contabil

Cerinte:

- Studii – medii sau superioare
- Experienta in contabilitate : 1-3 ani
- Experienta Word, Excel, Power Point

Responsabilitati:

- Contabilizeaza facturile emise pentru clientii interni;
- Inregistreaza incasarile si platile in lei conform extrasului de cont;
- Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa;
- Opereaza avansurile din trezorerie conform deconturilor;
- Inregistreaza facturi de prestatii furnizori interni;
- Inregistreaza intrari de marfa in baza documentelor primite (facturi interne, facturi externe, DVI si NIR).
- Asigură evidenţa gestiunilor de valori materiale şi a bonurilor de consum, verifică stocul la sfirsitul lunii
- Efectuează inventarierea furnizorilor şi clienţilor pe baza extraselor de cont şi confruntă datele cu evidenţa primară
- Asigura inregistrarea si evidenţa mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar
- Efectueaza reevaluarea creantelor si datoriilor in valuta
- Inregistreaza si urmareste derularea contractelor de leasing incheiate de societate
- Colaboreaza la intocmirea situatiilor financiare si contabile la nivel de societate

Trimiteti un CV la e-mailul din aplicație. Alte informații la 771 .

0725329337

Tarnova, Arad