Gratuit Angajare Asistent Financiar Saliste

Personal Administrativ / Secretariat Published date: Februarie 19, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Sibiu
  • Oraş: Saliste

Angajare Asistent Financiar

⭕ Responsabilitati

- Evidență plăți și încasări
- Analiză financiara (venituri vs. cheltuieli) și optimizarea costurilor
– Responsabilități privind managementul salariilor
– Utilizarea instrumentelor bancare, organizare plăți, colaborare cu firma de contabilitate
– Verificarea situațiilor contabile, verificarea deconturilor și a altor documente contabile
– Responsabil contracte
- Responsabil cu ompletarea şi/sau predarea la semnare a documentelor financiare;
- Intocmiere facturi;
- Relaţionarea cu banca şi trezoreria;
- Organizarea arhivei pentru documentele financiare si contabile;
- Raportarea financiară către manager şi parteneri;
- Preluarea şi prelucrarea documentelor justificative pentru registrul de casă;
- Inregistrarea operaţiunilor bancare efectuate;
- Organizarea documentelor în dosare;
- Completarea documentelor de plată şi/sau predarea lor pentru semnat;
- Predarea şi ridicarea de documente din bancă şi trezorerie;
- Efectuare operaţiuni bancare;
- Intocmirea rapoartelor financiare către manager;
- Calcularea necesarului de numerar pentru plăţile din săptămâna viitoare
- Informare angajaţi şi viitori angajaţi;
- Intocmire dosare de angajare

Cerinte:
- Studii superioare cu diploma de licenta in domeniul economic;
- Minim 3 ani experienta in domeniul financiar;
- Foarte bune capacitati de organizare si planificare;
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;

- Să deţină cunoştinţe de operare pe calculator, pachet Microsoft Office şi a programului Saga;

- Să deţină permis de conducere categoria B.

Oferta:
Mediu de lucru excelent în cadrul unei echipe tinere, dezvoltarea unei cariere stabile și de succes pe termen lung.

0753715781

Saliste, Sibiu