Gratuit Economist Covasna

Finante / Contabilitate Published date: Martie 26, 2024
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Covasna
  • Oraş: Covasna

Economist

⭕ Candidatul ideal

- studii superioare economice;
- experienta in domeniu minim 3 ani;
- experienta relevanta in aplicarea prevederilor legislatiei financiar-fiscale-contabile;
- experienta aprofundata in evidenta si conducerea evidentelor financiar-contabile si de gestiune;
- capacitate de lucru in conditii de activitate intensa;
- bun cunoscator al formelor de organizare a persoanelor fizice si/sau juridice;
- cunostinte solide in utilizarea computerului si a aplicatiilor Mentor, MS Office si a altor aplicatii specifice activitatii profesionale;
- buna capacitate de organizare;
- atentie mare la detalii, capacitate de analiza si initiativa;
- bune abilitati de comunicare si lucrul in echipa

Descrierea jobului

- activitati salarizare ( plata salariilor cash, plata transportului pentru salariati, consumul tichetelor, inregistrarea subventiilor de somaj)
- verificarea si inregistrarea operatiunilor de trezorerie (solduri si extrase bancare);
- gestionarea documentelor contabile (facturi intrare, facturi iesire, bonuri de consum, note de receptie)
- operarea platilor/incasarilor si emiterea chitantelor;
- completarea si inregistrarea deconturilor de cheltuieli;
- operarea tranzactiilor in WinMentor;
- verificarea si listarea registrului de casa;
- completarea si depunerea declaratiilor contabile;
- inregistrarea notelor contabile;
- verificarea balantei si fisei de finante;
- intocmirea bilantului;
- verificarea stocurilor contabile si extracontabile;
- intocmirea, urmarirea si analiza bugetului trimestrial;
- participarea la sedintele organizate;

Beneficii:
- pachet salarial avantajos;
- bonuri de masa;
- transport
- mediu de lucru placut;
- colectiv tanar;

Număr de telefon ✆ 0758327640

Covasna, Covasna