Gratuit Receptioner Hotel 1800 Lei + 150 Lei Bonuri Masa Asuaju de Sus

Personal Administrativ / Secretariat Published date: Decembrie 21, 2023
  • Ţara: Romania
  • Judeţ: Maramures
  • Oraş: Asuaju de Sus

Receptioner Hotel 1800 Lei + 150 Lei Bonuri Masa

⭕ Candidatul ideal
- studii de calificare in domeniu obligatoriu;
-limba engleză obligatorie - nivel conversational avansat ; a doua limbă străină constituie un avantaj;
-experienţă anterioară in jobul de receptioner/a obligatoriu;
- foarte bune cunostinte de operare pe calculator (Windows, Word, Excel);
- experienta de lucru intr-un soft de receptie obligatoriu; experienta in programul Medallion constituie un avantaj;
-persoană atentă la detalii, proactivă si orientată către client
- aspect fizic placut, prezenta agreabila, amabilitate, solicitudine;
- abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
-persoana cu puternice valente de vanzare si tehnici de vanzare insusite.
- capacitate de a lua decizii rapide, eficiente si responsabile;
- foarte bune abilitati de planificare si organizare.
-persoana capabila sa duca mai multe sarcini trasate in paralel sa treaca de la o sarcina la alta cu usurinta si sa revina la sarcina initiala sau/si sa urmareasca finalizarea acestora.
Descrierea jobului
Responsabilitati:
- rolul de a asigura serviciile de informare, rezervare si cazare pentru oaspetii hotelului cu eficienta si profesionalism, avand toate cunostintele necesare acestor proceduri
- preluarea si inregistrarea rezervarilor de la clienti prin email, fax sau ic;
- primirea si cazarea clientilor si intocmirea actelor necesare cazarii clientilor (contracte de turism, urmarirea si incasarea platilor);
- solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor inregistrate;
- stabilirea unor relatii optime cu clientii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor situatiilor ocazionale.
-colaborarea cu toate departamentele: rezervari, restaurant, housekeeping pentru asigurarea unor servicii impecabile clientilor hotelului.
-efectuarea a unor diverse operaţiuni de casă, calcularea facturilor, încasarea contravalorilor serviciilor oferite etc.
-se informează permanent asupra acţiunilor şi activităţilor ce au loc în incinta hotelului pentru a da informaţii corecte turiştilor.
Beneficii:
- salariu fix (de la 1600 lei) negociabil in functie de experienta relevanta in domeniu si in acord cu grila de salarizare a companiei;
- bonuri de masa in valoare de 150 lei;
-lucrul intr-o echipa tanara;
-formare profesionala pe parcursul activitatii;
-o masa asigurata/ zi.

Număr de telefon ✆ 0795853271

Asuaju de Sus, Maramures